Hoe houden we hem/haar binnenboord?
Het voeren van oplossingsgerichte gesprekken: counselen en coachen van leerlingen
Wanneer kiest u dit onderwerp
U merkt dat er leerlingen zijn die nauwelijks rendement uit hun schooltijd halen. Dat uit zich in lager wordende cijfers, in probleemgedrag en tenslotte in spijbelen. U wilt deze leerlingen de mogelijkheid bieden uit deze negatieve spiraal te ontsnappen. [Voorwaarde is dat de gesignaleerde problemen niet voortvloeien uit de kwaliteit van het pedagogisch-didactisch klimaat op uw school en in de klas, want dan zijn er andere maatregelen nodig.] Het zorgbeleid en de zorgstructuur op uw school kent drie niveaus.
- De coördinatie van zorgactiviteiten op het niveau van
de afdeling, de school of de scholengemeenschap. - Het coachen/ondersteunen van mentoren en docenten.
- Het begeleiden van leerlingen op individueel niveau. U wilt met name dit individuele niveau versterken door het intern aanbieden van begeleidingstrajecten voor leerlingen met problemen.
U wilt waar wenselijk en mogelijk ook de ouders inschakelen. U wilt mentoren en andere docenten trainen in counseling en coaching van leerlingen.
Opbrengst
Docenten hebben de kennis en vaardigheden om leerlingen te counselen en coachen. Binnen het zorgaanbod van uw school/scholengemeenschap is een aanbod ontwikkeld op het terrein van counseling (bij ‘lichte’ problemen) en coaching van leerlingen op diverse levensterreinen. Hierbij zijn naast de mentoren ook de zorgcoördinatoren en andere interne en externe professionals betrokken. Doel is niet alleen de leerlingen te helpen, maar vooral ook hen eigenaar of regisseur te maken van (de weg naar) de oplossing.
Meer informatie
Wilt u meer weten over dit onderwerp? Download u dan onze flyer of neem contact op met onze adviseur(s).






Flyer Hoe houden we hem/haar binnenboord?