Aanpak ernstige Reken-Wiskundeproblemen en Dyscalculie
Het project ‘ontwikkelen van een landelijk protocol voor het begeleiden van leerlingen met Ernstige Reken Wiskunde-Problemen en Dyscalculie ‘(ERWD-protocol) is tot stand gekomen in opdracht van het Ministerie van OC&W in het kader van Passend onderwijs. Met het landelijk protocol dat eind mei 2011 voor alle scholen beschikbaar komt wordt beoogd tot eenduidigheid te komen in het handelen in de praktijk. In het protocol worden criteria vastgesteld op grond waarvan in de praktijk professioneel gehandeld kan worden en goed rekenonderwijs voor alle kinderen kan worden gewaarborgd.
Wanneer kiest u dit onderwerp
Als u wil weten wat er binnen het onderwijs aan mogelijkheden zijn om kinderen met rekenproblemen vroegtijdig te signaleren en via diagnostisch onderwijzen verder te helpen.
Opbrengst
U hebt zicht op hoe het onderwijs aan kinderen met reken/wiskundeproblemen op de verschillende zorgniveaus eruit ziet. U heeft kennis van de opbouw van het protocol op basis waarvan u uw rekenonderwijs aan alle kinderen en in het bijzonder zwakke rekenaars kunt verbeteren.
Meer informatie
Wilt u meer weten over dit onderwerp? Neem contact op met een van onze adviseur(s).





